Яким числом звільняти?

Яким числом звільняти?
Якщо адміністрація ваше організації працює за звичайною п’ятиденному тижні, працівника слід звільнити в наступний за вихідним робочий день.

Воскресіння є загальним вихідним днем (ст. 111 Трудового кодексу РФ).

У роботодавців, припинення роботи у яких у вихідні дні неможливе з виробничо-технічних і організаційних умов, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку. У частині 4 ст. 14 Трудового кодексу РФ визначено, що якщо останній день строку припадає на неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий наступний за ним робочий день. Мова в цій статті йде про загальноустановлених неробочих і святкових днях.

Відповідно до частини 3 ст. 84. 1 Трудового кодексу РФ днем припинення трудового договору у всіх випадках є останній день роботи працівника, крім випадків, коли він фактично не працював, але за ним згідно з Трудовим кодексом РФ або іншим федеральним законом зберігалося місце роботи (посада). З цього формулювання не слід, що звільнення працівника допускається тільки в робочий для нього день, навіть навпаки.

Вихідний день, згідно з графіком змінності, є для працівника днем, коли він не працював, але за ним зберігалося місце роботи. Отже звільнення працівника у його вихідний день, не суперечить трудовому законодавству. У день припинення трудового договору роботодавець зобов’язаний видати працівникові трудову книжку і провести з ним остаточний розрахунок. У разі, коли в день припинення трудового договору видати трудову книжку працівнику неможливо у зв’язку з його відсутністю або відмовою від її одержання, роботодавець зобов’язаний направити працівнику повідомлення про необхідність з’явитися за трудовою книжкою або дати згоду на відправлення її поштою (частина 6 ст. 84 .

1 Трудового кодексу РФ). Якщо працівник в день звільнення не працював, то відповідні суми повинні бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок частина (1 ст. 140 Трудового кодексу РФ).

Яким числом звільняти?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Добавить комментарий