Чи потрібен ІПН?

Чи потрібен ІПН?
Відділ кадрів бюджетної установи, 2010, N 4 Запитання: При прийомі на роботу працівник не представив ІПН, пославшись на те, що не зобов’язаний цього робити, оскільки в ст. 65 ТК РФ в переліку документів, необхідних для подання роботодавцю, ІПН відсутня. Але згідно ст. 57 ТК РФ нам необхідно включити відомості про ІПН в трудовий договір.

Як вирішити протиріччя зазначених статей? Відповідь: У ст. 57 ТК РФ говориться, що у трудовому договорі необхідно вказати ІПН роботодавця (за винятком роботодавця — фізичної особи, яка не є індивідуальним підприємцем). Про ІПН працівника нічого не сказано, отже, в цій частині положення ст. ст. 57 і 65 ТК РФ не суперечать один одному.

Разом з тим відомості про ІПН працівника необхідні бухгалтерії для здачі звітності за формою N 2-ПДФО. Тому рекомендуємо роз’яснити працівникові, що дані відомості потрібні для правильного оформлення документів, пов’язаних з його трудовою діяльністю, і що йому слід подати копію ІПН.

К. В. Шестакова.

Чи потрібен ІПН?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Добавить комментарий